Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tasl

Tasl.jpg,,Svět okolo nás není realitou, ale jen zrdcadlem naši víry a chápání."


Jeden z mnoha, přesto vybočující z řady. Král Tasl je bezpochyby současnou dominantnou celé svoji země - Lion Fortress. Byl to právě on kdo dal zemi mír, tak kýžený blahobyt. Je mu tři a půl roku a již jako velice mladý musel ukázat jaké kvality nosí v sobě. Po stránce strategické ale i řečnické přiměl své nepřátelé se vzdát a mnohdy je přinutil i násilím odejít jinam. Však situace s ito žádala. Ze sousední země. Animal Paradise si potom vybral manželku - Nerigi, která mu dala nejen syna, ale také další území, právě to ze kterého pochází - Animal Paradise.

Není to lev příliš aktivní, ba právě naopak. Rád si poleží ve stínu a nebo se sluní. Avšak si udržuje o všem důležitém přehled. Má syna, jeho pýchu a hrdost. Budoucnost, která se mu toulá stále někde pryč.


Jeho život nezačal nikterak závratně, spíše obyčejně a fádně. Jako řadové lvíče a člen malé smečky. Po to mco přišel o svoji rodinu a společně se třemi lvicemi byl jediný kdo přežil útok jiné smečky, jako byse svět pro něj přerodil. Nebylo z něj najednou lvíče ale ve svém necelém půl roce musel dospět a začít uvažovat jako lev. Lvice ho chránily před nebezpečím až do věku, kdy byl schopný se o sebe plně postarat a lvicím za jejich snahu a dar pro něj, život. Slíbil mír a klid.

Z malé lvíčka vyrostl velký bojovník s laskavým srdcem, ale neoblomnou touhou po míru a svobodě. Potlačoval v sobě nenávist a zášť, kterou choval ke svým nepřátelům a vždy jednal a činil s chladnou hlavou. Toulal se po kraji, společně s třemi lvicemi, které ho ochotně následovaly. Kraj byl rozpolcen, nebyla to příroda a zem, která trpěla, ale právě lví smečky. Na toulkách potkal ještě mnoho těch, které potkal stejný osud jako jeho a tak se ze tří lvic stala smečka o počtu daleko větším. Měl nyní svoje postavení, moc i nástroj míru - válku.

Nechtěl však vše pro sebe jako ostatní, neútočil, ale vždy nepřátelé nalákal na skálu, kterou si vyhlídnul a nikdy v obraně neprohráli, jen sám Tasl zná proč, možná že i několik lvic s ním sdílí tajemství. Ale teren, jeho znalost a připravenost jim umožnila nastolit mír. Oslabené smečky, byly vyhoštěny pryč. Lvice, které nesouhlasily a chtěli zůstat mohly. Nevyháněl je, ale nabídl jim laskavé místo ve své smečce.

Nerigi, lvice ze sousední smečky, která neměla svého lva, se nakonec stala jeho manželkou a královnou. A štěstí, které si musel vybojovat, slib mohl splnit.

Jméno otce nikdy nepoznal, jako by se mu najednou všechny myšlenky otočily a on si nic nepamatoval. Věděl jak vypadá, jaký má hlas i hřívu, ale jméno, jako by nikdy neexistovalo. Jeho matka byla Tany. Za manželku má Nerigi a jednoho syna Napolise. Matné jeho vzpomínky si vybavují ještě jedno jméno, Camile ... Co však znamená neví.